Przeskocz do treści

Mistrzostwa Prawników MTB Lubenia 2019

Podsumowanie prawniczego ścigania MTB w Lubeni 8.09.2019 r

Już po raz drugi Lubenia, wraz z pięknymi przyległościami m.in. Rezerwatu Przylasek oraz lasów w Hermanowej, stała się areną zmagań kolarzy górskich uczestniczących w II Mistrzostwach MTB Prawników o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie.

Na dwóch dystansach, o długości :  

- wymagająca trasa czerwona 45 km. przy przewyższeniu 1190 m

- szybka trasa niebiska 26 km. przy przewyższeniu 600 m

swoje zmagania realizowało ponad 300 osób, z czego liczna grupa prawników – przedstawicieli różnych samorządów zawodowy, w tym adwokatów – ścigała się o jak najlepsze lokaty.

Impreza, pomimo sportowego ducha rywalizacji, miała charakter rodzinny i towarzyski. Było to wspaniałe spotkanie, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w kolarstwie górskim, a po wyścigu odpocząć w strefie bufetu, przetestować sprzęt rowerowy (rowery elektryczne) i skorzystać z innych atrakcji. Pogoda dopisała, piękne słońce sprawiło że uczestnicy którzy przyjechali na naszą imprezę z odległych miejsc (m.in. Katowice, Lesko, Lublin, Wrocław, Zamość), nie żałowali ani chwili spędzonej pośród uczestników tej imprezy.

Chciałbym bardzo pogratulować wszystkim startującym, każdy spośród zawodników był zwycięzcą własnych słabości na trasie wyścigu i myślę że doświadczył pięknych chwil na malowniczych szlakach jak i po wspaniałej, wręcz „rodzinnej” atmosfery po przekroczeniu mety zawodów.

Sport oraz integracja środowisk prawniczych jest bardzo ważna, dlatego też dbajcie o tężyznę nie tylko ducha, aby w przyszłym roku po raz kolejny zmierzyć się na MTB Lubenia. W końcu 2020 to rok Olimpijski! Do zobaczenia!

Pełny koszt realizacji zawodów, w tym przygotowania pięknych statuetek dla zwycięzców, został sfinansowany ze środków Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie.

Chciałbym bardzo podziękować Panu Dziekanowi Piotrowi Blajerowi, w imieniu swoim oraz uczestników zawodów, za jego osobisty udział w ceremonii dekoracji zwycięzców.

adw. Paweł Surmacz

Pierwsi wystartowali najmłodsi

Trasa maratonu 45 km i jej profil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *